Pożyczka bez BIK

Okres wakacji jest jednym z tych okresów, w którym najczęściej bierzemy pożyczki. Przeznaczamy je głównie na wyjazdy. W tej sytuacji wielu z nas bierze pożyczki bez BIK. Czym ona jest i jakie są jej zalety i wady?

Pożyczka bez BIK jest pożyczką, którą mogą uzyskać osoby niemające możliwości pozyskać innego typu pożyczek czy kredytów. Tym samym, zostanie ona przyznana:

  • osobom aktywnie korzystających z produktów kredytowych,
  • mających już jeden kredyt do spłacenia,
  • osobom posiadającym zadłużone karty kredytowe,
  • osobom, które zwlekają ze spłatą kredytu,
  • osobom zadłużonym,
  • osobom bez stałego zatrudnienia,
  • osobom chwilowo w niekorzystnej sytuacji materialnej.

Zaletami pożyczek bez BIK jest m.in. to, że nie jest sprawdzana przeszłość kredytowa. Możemy mieć inny kredyt i dwie inne pożyczki, a i tak dostaniemy kolejną pożyczkę. Co więcej, do jej pobrania wystarczy często tylko sam dowód. Możliwe jest również załatwienie wszelkich formalności przez internet czy telefon. Zaoszczędza to bardzo dużo cennego czasu. Dodatkowo, pieniądze dostaniemy bardzo szybko. Nie raz pewnie widać było szyldy z hasłem „Pożyczka w 15 minut”. I tak właśnie jest.

Wśród wad wyróżnia się przede wszystkim wysokie oprocentowanie. Jest ono dużo wyższe niż ma to miejscy w przypadku innych pożyczek czy kredytów. Co ważne, jeśli będziemy zwlekać ze spłatą pożyczki będzie ona dużo większa, niż nam się to wydaje. Na dodatek, spłata pożyczki musi być wykonana w szybkim czasie. Przykładowo – często jej spłata rozłożona jest na cotygodniowe raty.

Biorąc taką pożyczkę trzeba dobrze zapoznać się z jej szczegółami, gdyż kwota do spłacenia może być naprawdę wysoka. Trzeba także uważać, by nie wpaść z wir pożyczek, o którą wcale tak trudno nie jest. Pamiętajmy zatem, by brać pożyczki z głową.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *