Kredyt studencki – najkorzystniejszy na rynku?

Kredyt studencki – najkorzystniejszy na rynku?

Już niedługo po raz kolejny studenci zaczyną rok akademicki. Jest to także idealny czas, by zastanowić się nad kredytem studenckim, o którym mówi się, że jest najbardziej opłacalnym kredytem w całym życiu. Na czym polega? Ile wynosi? Jak wygląda jego spłata? O tym wszystkim, i nie tylko, przeczytasz poniżej.

Kredyt studencki polega na pobieraniu przez 10 miesięcy w roku kredytu wynoszącego 600 zł /mc. Oznacza to, że w ciągu jednego roku akademickiego można uzyskać 6000zł na dowolnie wybrany przez nas cel. Zarówno mogą to być bieżące wydatki, może być to też inwestycja. Tyle możliwości, ilu kredytobiorców.

Kredyt można pozyskać na 5 lat trwania studiów. W sumie można pozyskać aż 30 000 zł. Można też ubiegać się o kredyt na studiach doktoranckich.

Kredyt spłacany jest dopiero 2 lata po skończeniu studiów, co oznacza, że po skończeniu uczelni wyższej mamy wystarczająco dużo czasu na znalezienie pracy i rozpoczęcie spłaty kredytu. Spłacanie kredytu jest także 2 krotnie dłuższe, ponieważ co miesiąc spłacać będziemy tylko 300 zł plus odsetki. Oznacza to, że jest to możliwe do wykonania praktycznie dla każdej osoby zarabiającej średnią krajową. Jeśli jednak sytuacja nie wygląda zbyt dobrze, może zawiesić spłatę kredytu i poczekać na lepszą sytuację materialną.

Co ważne, oprocentowanie kredytu jest bardzo niskie, ponieważ wynosi ½ stopy redyskontowej NBP i jest równa obecnie niecałe 2%.

Aby zachęcić studentów do jak najlepszej nauki i osiągnięć naukowych, spłata kredytu studenckiego jest obniżana o 20 % dla najlepszych 5% studentów. Jest to równoznaczne z sytuacją, gdzie przez 5 lat pobieramy kredyt o wartości 30 000 zł a spłacić musimy jedynie 24 000 zł!

Kredyt polecany jest wszystkim studentom, by zapewnić im lepszy start w dorosłe życie. Dlaczego więc z niego nie skorzystać, jeśli mamy tak dobrą okazję?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *