Komputeryzacja w rolnictwie

Dziś chciałabym napisać parę słów na temat miejsca rolnika w internecie. Nie od dziś wiadomo, że internet jest miejscem wszechobecnym i jest tam miejsce dla każdego. Każdy więc rolnik powinien się tam znaleźć. „A po co?” – zapytacie. A odpowiedź jest banalnie prosta. Po to, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu gospodarki i rolnictwa, po to, żeby porównać ceny maszyn rolniczych i innych narzędzi, po to, aby podyskutować z innymi, doświadczonymi rolnikami na tematy związane z uprawą roślin czy hodowlą zwierząt.

No dobrze, ale od początku. Od czegoś należy zacząć. Dobrym miejscem będzie na przykład forum rolnicze, na którym można poznać wiele wartościowych osób i wymienić się swoimi doświadczeniami. Zwykle znajdują się tam osoby, które zajmują się rolnictwem profesjonalnie, studenci akademii i uniwersytetów rolniczych, a także rolnicy-hobbyści. Jak widać, jest miejsce dla każdego i właśnie dlatego każdy się tam odnajdzie, bez względu na wiedzę.

Kolejnym miejscem, do którego powinien zaglądać rolnik, są portale rolnicze, na których będzie mógł poznać wszystkie nowinki ze świata rolnictwa, które mogą okazać się niezbędne do funkcjonowania jego gospodarstwa. W takich miejscach można też znaleźć wszelkie informacje dotyczące pozyskiwania dofinansowań z Unii Europejskiej oraz porozmawiać z osobami ubiegającymi się o nie.

Rolnik powinien być również dobrze obeznany z internetowymi giełdami rolniczymi, ponieważ to właśnie tam jest zwykle największy wybór maszyn i narzędzi rolniczych. W dzisiejszych czasach nie trzeba się już ograniczać do tradycyjnych metod nabywania nowego sprzętu. Dzięki giełdom będzie można znaleźć konkurencyjne oferty, a także wybór będzie większy, niż w przypadku tradycyjnych miejsc.

Jeśli rolnik ma do powiedzenia więcej, najlepszym miejscem może się dla niego okazać blog. Obecnie blog może założyć każdy, więc dlaczego nie miałby rolnik. Może prowadzić blog i opisywać w nim dosłownie wszystko. Od nowinek rolniczych po zachowanie krowy Białki. Tutaj panuje swoboda, więc jeśli tylko ktoś uważa, że ma „lekkie pióro” i „coś by napisał”, blog będzie dla niego najlepszy miejscem.

Warto być widocznym w internecie. Wiadomo to nie od dziś. Otwiera on bowiem nowe możliwości dla każdej dziedziny gospodarki w Polsce. To właśnie tu można znaleźć najwięcej cennych informacji.

3 komentarze to “ “Komputeryzacja w rolnictwie”

 1. rolnik24 pisze:

  Internet może w znacznym stopniu pomóc rolnikom w ograniczaniu ich wydatków i powiększaniu dochodów. Podstawowe zagadnienia z tego tematu zostały już poruszone w tekście. Internet to doskonałe źródło informacji, z którego rolnik może korzystać przez całą dobę. Ważne jednak, by korzystał z niego w sposób mądry – godzina spędzona na portalu branżowym, czy blogu rolniczym przyniesie więcej pożytku niż przeglądanie zdjęć na portalach społecznościowych 😉

 2. Anna Krawczyk pisze:

  Witam Panią serdecznie,

  reprezentuję firmę rekrutacyjną Adecco Poland. Aktualnie dla mamy przyjemność pracować dla międzynarodowej firmy, jednego z liderów w zakresie produkcji i dystrybucji maszyn oraz urządzeń na potrzeby branży budownictwa, rolnictwa, leśnictwa z siedzibą w Płocku (tu byłoby miejsce pracy tej osoby). Z uwagi na rozwój firmy poszukujemy osoby na stanowisko Marketing Manager. Osoba ta zajmie się strategią i działaniami marketingowymi związanymi z maszynami rolniczymi (czyli jedna z dwóch kluczowych marek firmy).

  Firma zapewnia ciekawy pakiet szkoleń, samochód służbowy.

  Może zna Pan osoby, które mogłyby zastanowić się nad taką propozycją ? Albo mógłby Pan pomóc mi jakoś w dotarciu do zainteresowanych osób?

  Z góry serdecznie dziękuję za kontakt.

  Anna Krawczyk
  [email protected]
  22 374 09 54

 3. moje ip pisze:

  Cieszy fakt, że Internet jest coraz dostępniejszy na polskich wsiach za przykład można podać tutaj neostrade bądź siec Areo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *